Vizyonumuz

Ulusal ve uluslar arası standartlarda kaliteli ürünler ve rekabetçi fiyatlarla Döküm ve Talaşlı imalat sektöründe tercih edilen bir kuruluş olmak, zamanında ve kaliteli hizmet ile %100 müşteri memnuniyeti sağlamaktır.

Misyonumuz

Kalite Yönetim Sistemini Sürekli iyileştirmek, müşteri beklentileri doğrultusunda, piyasanın ihtiyaç duyduğu döküm ve mekanik işlemleri karşılamak, ülkemiz, şehrimiz, müşterilerimiz ve çalışanlarımız için değer yaratan bir kurum olmaktır.

Kardökmak A.Ş., 1967 yılından beri Kardemir bünyesinde faaliyet gösteren Döküm Fabrikaları Müdürlüğü ve Makina Fabrikaları Müdürlüğü’nün birleştirilmesiyle 2000 yılında kurulmuştur.Kardökmak A.Ş. sahip olduğu yüksek döküm ve mekanik işleme kapasitesi ile sektöründe Türkiye’nin lider kuruluşları arasındadır. Kardökmak A.Ş. Döküm Fabrikaları ve Makina Fabrikaları olmak üzere iki ana kısımdan oluşmaktadır.

Döküm Fabrikaları 26.536 m² kapalı alanı ve yıllık 15.000 tonluk kurulu kapasitesi ile Türkiye’deki en büyük dökümhanelerden biridir. Çok çeşitli ürün yelpazesi ile hem yurtiçi hem de yurtdışı firmalarına hizmet vermekdedir. Deneymli ve kalifiye çalışan kadrosu ile imalatı istenen parçaların, bilgisayar destekli döküm tasarım ve simülasyonları hazırlanmakta ve standartlara uygun dökümler yapılmaktadır. Çimento sektörüne ait Ring, Gale, Değirmen Aynası, Fener Dişli vb. Demir-Çelik sektörüne ait Hadde Merdane ve Ayakları vb. gibi ağır tonajlı döküm parçaları imal edilmektedir. Ayrıca demir dışı metal dökümlerde bakır soğutucu kamalar ve tüyerler, elektrot tutucular, her tür bronz ve pirinç burçlar, yataklar vb. parçalar imal edilmektedir.

Makina Fabrikaları 1940 yılında hizmet vermeye başlamış, yaklaşık 14.500 m2 kapalı alanda ve 4 ana holde, ağır sanayinin yedek parça ve ekipman ihtiyacını karşılamaktadır. Yüksek işleme kapasiteli dik torna (Max. Ø 8.000 x 4.000 mm), yatay torna (Max. Ø1.600 mm, Max. L 10.000 mm), delme, satıh freze, dik planya, freze (Max. X=15.000 Y=4.000 Z=2.000), taşlama, dişli açma (Max. Ø 8.000 mm, Max. Modul 50), balans alma tezgahları ve tecrübe sahibi operatörleriyle siz değerli müşterilerimize kaliteli ürünler sunmaktadır.